معرفی افزونه تعیین مکان تحویل کالا روی نقشه

اگر یک فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات فیزیکی دارید، حتما می‌دانید که تحویل کالای مورد نظر تنظیمات و شرایط خاصی را می‌طلبد. باید تمامی شرایط ارسال کالا به مناطق مختلف را در نظر بگیرید و طبق همان به مشتریان خود خدمت‌رسانی کنید. اما به نظر شما چگونه می‌توانیم این اختیار را به مشتری خود بدهیم تا مطابق با مناطق مشخص شده توسط فروشگاه موقعیت مکانی مورد نظر خود را دقیق مشخص کند؟ امروز می‌خواهیم امکانی را به شما معرفی کنیم که با کمک آن بتوانید برای ارسال کالای مورد نظر راحت‌تر پیک ارسال کنید.

 

تعیین مکان تحویل کالای ووکامرس

مطمئنا اگر خود را به جای مشتری بگذارید، خیلی برایتان جالب است که بتوانید مکان مورد نظر خود را دقیق و کامل به کمک نقشه مشخص کنید. برای همین منظور افزونه تعیین مکان تحویل کالا روی نقشه را برایتان در نظر گرفتیم. اگر مایل هستید از شما دعوت می‌کنم درباره عملکرد این افزونه اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

نصب و راه‌اندازی پلاگین تعیین مکان تحویل

مانند هر افزونه دیگر، برای اینکه افزونه‌ای را نصب کنیم به پیشخوان وردپرس مراجعه کرده و از بخش افزونه‌ها، بسته افزونه تعیین مکان تحویل کالا روی نقشه را نصب و سپس فعال کنید. پس از فعال‌سازی گزینه‌ای با عنوان ” تنظیمات مکان تحویل کالا” به زیرمنوی ووکامرس اضافه می‌شود:

تعیین مکان تحویل

 

تنظیمات مکان تحویل کالا

شما به راحتی می‌توانید وارد این بخش شده و تنظیمات ساده‌ای که مربوط به این افزونه است را انجام دهید:

تعیین مکان تحویل

 

 

تنظیمات پلاگین تعیین مکان تحویل

به بررسی هر کدام از فهرست‌های موجود در این بخش می‌پردازیم… تنظیمات ظاهری مسلما قسمتی است که در آن به قیافه و مدل نمایش این افزونه پرداخته می‌شود.

نمایش همیشگی:

در این بخش تعیین مکان تحویل کالا روی نقشه می‌توانید تعیین کنید که نقشه تحت هر شرایطی نمایش داده شود یا خیر فقط زمانی که شما تمایل دارید و تعریف می‌کنید نشان داده شود.

انتخاب نشانگر:

می‌توانید نشانگر مورد نظری را که تمایل دارید روی نقشه نشان داده شود، در این بخش بارگذاری کنید.

ارتفاع نقشه:

از این بخش افزونه تعیین مکان تحویل کالا روی نقشه می‌توانید ارتفاع نقشه را تعریف کنید. اگر آن را خالی بگذارید، اندازه پیش‌فرض 500 پیکسل برایتان در نظر گرفته می‌شود. قسمت بعدی مربوط به تعیین موقعیت مکانی است. اینجا شما تعیین می‌کنید که محصولات و خدمت‌رسانی شما به کدام مناطق بر روی نقشه محدود شود. با کلیک روی دکمه زرد رنگ “ایجاد شرایط جدید” می‌توانید موقعیت جدیدی اضافه کنید. حال نوبت به ذخیره تغییرات می‌رسد.