خدمات ما

ثبت برند و لوگو

چرا ثبت برند و لوگو؟

وقتی که یک شرکت نوپایی را تاسیس می نمایید، برای معرفی کالا یا خدمات خود باید ثبت برند و لوگو را انجام دهید.  ثبت برند و لوگو علاوه بر منحصر بودن برای شرکت شما، خصوصیات اختصاصی آن محصول و یا خدمات را نیز معرفی می نماید. برند و لوگو رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند و در صورت ارزشمند شدن برند، محبوبیت لوگو نیز افزایش می یابد.

ثبت برند یا لوگو به عنوان یک نشانی برای محصولات یا خدمات ارائه شده به وسیله شرکت یا سازمان خواهد بود. این قابلیت برای تمایز شرکت ها از یکدیگر بسیار اهمیت دارد.

برند و لوگو به چه کسانی تعلق می گیرد؟

اشخاص حقوقی یا حقیقی در صورت داشتن شرایط زیر می توانند ثبت برند یا لوگو را برای خودشان انجام دهند:

دارای مدارک مربوط به فعالیت هایی در زمینه ی تولید یا توزیع محصولات، واردات و صادرات کالا باشد.

دارای مدارک مربوط به فعالیت هایی در زمینه خدمات و ارائه امورات خاص باشد.

کسانی که دارای علامت تجاری یا همان لوگو می باشند، می توانند به ثبت برند نیز اقدام نمایند.

ثبت برند و لوگو

اهمیت ثبت برند و لوگو

هنگامی که در بازار اقتصادی با اسامی و نشانه های تجاری مختلف برخورد می نمایید، انتخاب برای شما کمی سخت خواهد شد. ثبت برند یا لوگو به محصول یا خدمات تجاری شما کمک می نماید تا، به مخاطبین بازار هدف خود شناسانده شوید. شکل ها و خطوط گرافیکی جذاب در لوگو به راحتی در ذهن بیننده می ماند و ثبت برند، به هک شدن این نشانه تجاری در ذهن ها کمک می نماید. برای اینکه برند و لوگوی شما منحصر به فرد و خاص بماند، نیاز به ثبت آن دارید. با ثبت برند و لوگو دیگر خیالتان از بابت کپی برداری سایر شرکت ها راحت می شود.

مزایای ثبت برند یا لوگو

  • بهترین راه جهت بازاریابی اصولی، تبلیغ و ایجاد اعتبار برای برند و لوگو است؛ برای ایجاد اعتبار شرکت باید اقدام به ثبت برند و لوگو نمایید.
  • تمایز بین محصولات و خدمات مشابه از طریق ثبت لوگو ایجاد می شود.
  • با ثبت برند یا لوگو می‌توانید به آگاهی بخشی و ارائه مزایای محصولات یا خدمات خود اقدام نمایید.
  • با ثبت برند یا لوگو می توان از سایر خدمات تسهیلاتی نیز برخوردار شد.

برای ثبت برند و لوگو باید از کجا شروع کنیم؟

  1. کسب مشاوره حرفه ای از شرکت های دارای تخصص در این زمینه، اولین قدم برای ثبت برند و لوگو می باشد. ابتدا باید با متخصصین امر در زمینه ثبت انواع برند و یا لوگو تماس حاصل نمایید، و از جزئیات آن آگاه شوید.
  2. در قدم دوم باید نام برند و نوع لوگو خود را اعلام نمایید؛ ممکن است در گذشته نام برند و نوع طراحی لوگوی شما، توسط شرکت حقوقی یا افراد حقیقی ثبت شده باشد.
  3. پس از استعلام و در مرحله سوم باید مدارک مورد نیاز جهت ثبت را فراهم نمود.
  4. در قدم چهارم باید وارد سایت مرکز مالکیت معنوی شد و با ساخت نام کاربری مخصوص به خود، یک تأییدیه دریافت نمایید. سپس با ارائه این تاییدیه به دفتر اسناد رسمی گواهی امضای شخصی را اخذ می نمایید. بعد از اخذ گواهی امضای شخصی باید آنرا در سامانه مرکز مالکیت معنوی ثبت نمایید.
  5. در این مرحله باید اظهارنامه برند خود را به طور صحیح و بی نقص در سایت بارگذاری نمایید، و با برگه ی تأییدیه آن به دفتر اسناد رسمی مراجعه نمایید.
  6. اظهارنامه شما پس از بررسی باید به تأییدیه کارشناسان برسد. پس از تأیید توسط کارشناسان بخش ثبت علامت تجاری، آن ها شما را به یک روزنامه رسمی ارجاع می دهند.

پس از ثبت آگهی، سند برند یا لوگو برای شما ارائه می شود.

جهت کسب اطلاعات بيشتر میتوانید با مشاورين و مهندسين شرکت آرشیتاوب در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 × = چهل هشت