آژانس دیجیتال مارکتینگ آرشیتاوب

سئو و بهینه سازی

سئو مختصر شده عبارت Search Engine Optimization یا بهینه‌سازی سایت برای رتبه گرفتن در صفحات موتورهای جستجو است. همانطور که می‌دانیم، بستر وب، راهی مناسب برای افراد ایجاد نموده تا با صرف هزینه‌ای معقول، کسب و کاری اینترنتی برای خود راه‌اندازی کنند. با استفاده از خدمات سئو آژانس دیجیتال مارکتینگ راژکس، گامی مستحکم در جهت صعود به رتبه 1 موتور جستجوی گوگل بردارید.

مقرون به صرفه

اگر به دنبال راهکاری برای دوام کسب و کار خود در بلندمدت هستید، انجام خدمات سئو بهترین گزینه است

به رتبه یک گوگل برسید

در ایران حدود ۶ میلیارد سرچ روزانه کلمات کلیدی در طول روز از طریق موتور جستجوی گوگل صورت می‌پذیرد.

بهترین متخصصان سئو

تیم سئو آژانس دیجیتال مارکتینگ راژکس با سابقه چندین ساله در حوزه سئو و دیجیتال مارکتینگ، پشتیبان سایت شما در راه رتبه ۱ شدن است.

ارائه بهترین خدمات سئو

بیلان‌های کاری به صورت ماهانه برای کارفرما ارسال شده تا بصورت دقیق در جریان حجم کاری انجام شده و ورودی‌های سایت با تحلیل‌های گوناگون قرار گیرد.

سئو چیست ؟ چگونه رتبه خود را در گوگل بهبود دهیم؟

سئو سایت ترکیبی از فعالیت‌های بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو است که باعث می‌شود کلمات کلیدی موردنظر یک کسب و کار در صفحه اول گوگل قرار بگیرد. به این کار به صورت خلاصه SEO (Search engine Optimization) گفته می‌شود. اهمیت سئو سایت در این است که موجب افزایش رتبه گوگل و کسب رتبه‌های نخست آن می‌شود. این صعود قهرمانانه، افزایش بازدید و ترافیک سایت را به ارمغان می‌آورد. ما تجارب زیادی داریم که سرنوشت یک بیزینس به صورت معجزه‌آسایی با استراتژی سئو سایت متناسب با اهدافشان به‌کلی متحول و به رونق و گسترش آن کمک شده است.

مشاوره سئو

فرایند مشاوره سئو با توجه به زمان مفیدی که به جلسه اختصاص می‌یابد، می‌بایست کامل، با ارائه نکات کلیدی و تکنیک‌های کوتاه و بلندمدت تبدیل مشتری باشد. آژانس دیجیتال مارکتینگ راژکس قبل از برگزاری جلسه مشاوره سئو به آنالیز کامل سایت و رقبای شما می‌پردازد و نکات مفید بهبود دهنده را با شما در میان می‌گذارد.

تدوین استراتژی سئو

شما باید برای وب‌سایت خود یک استراتژی دقیق داشته باشید. بهتر است بدانید که با این روند سئو، قرار است که در ۳ ماه و ۶ ماه آینده چه اتفاقی برای بستر سایت شما بیفتد و اگر مشکلاتی در سر راه این هدف قرار گرفت، چه پلن‌های جایگزینی برای رفع این موانع و خطرات خواهید داشت.

بهبود و رفع اشکال سئو تکنیکال

سئو تکنیکال به ربات‌های گوگل کمک می‌کند سایت ما را بهتر خزش کنند و صفحات را به درستی ایندکس کنند. روش‌های سئو تکنیکال بسیار گسترده هستند و اگر این روش‌ها به درستی انجام نشوند، ضرر جبران ناپذیری را به سئو سایت شما خواهد زد که تا مدت‌ها درگیر آن خواهید بود. از کارهایی که در سئو تکنیکال یا سئو فنی باید انجام داد می‌توان به بهینه‌سازی ساختار سایت، ساخت نقشه سایت، ساخت فایل Robots.txt، آنالیز کانیبالیزیشن و اجرای Canonical، بهینه‌سازی تصاویر برای موتور جستجو، اجرا Structure Data، کشف محتوا تکراری (Duplicate Contents)، بهینه‌سازی صفحات 404، حل کردن ارورهای 300 و 400 و 500، ریسپانسیو بودن سایت، پیدا کردن لینک‌های شکسته، بهینه سازی سرعت سایت و عملکرد، بهینه سازی Core Web Vitals، بررسی مشکلات Mobile User Friendly، بررسی خزش ربات‌ها، بررسی Crawl Budget و ... اشاره کرد.

تولید محتوای با کیفیت

محتوا پادشاه است. اما نه هر محتوایی! تحقیق کلمات کلیدی مناسب، تولید محتوای یونیک و در نظر گرفتن مخاطب، یکی از نکات به شدت جذاب برای گوگل است. علاوه بر گوگل، شما مخاطبانی دارید که باید برای سلیقه و نیازی که دارند، محتوای جامع و غنی داشته باشید.

تعیین استراتژی سئو خارجی

طبیعی بودن یعنی چه؟ یکی از مهم‌ترین بخش های سئو، سئو آف پیج یا خارجی است. یکی از موارد سئو خارجی، لینک سازی است که بشدت از طرف گوگل زیر ذره‌بین قرار می‌گیرد. با آنالیز صحیح رقبا، نقشه‌راهی مناسب برای لینک بیلدینگ پروژه شما در نظر می‌گیریم.

ارائه گزارش کار های منظم

بیلان‌های کاری به صورت ماهانه برای کارفرما ارسال شده و کارفرما بصورت دقیق در جریان حجم کاری انجام شده و ورودی‌های سایت با تحلیل‌های گوناگون قرار می‌گیرد.

بررسی دقیق سئو وبسایت

استفاده از ابزارهای گزارش‌گیری حرفه‌ای گوگل سرچ کنسول و آنالیتیکس، hrefs، moz، Gtmetrix و ... برای بررسی سئو داخلی، خارجی و مشاهده روند پیشرفت و رشد پروژه.

تحقیق کلمات کلیدی

بدون تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی و کارهایی که رقبا انجام می‌دهند، مانند شخصی می‌مانید که در صحرا یا اقیانوس بدون قطب‌نما یا GPS گمشده است. در آنالیز کلمات کلیدی باید چند مورد را در نظر داشت؛ پیدا کردن تعداد کلمات کلیدی Unicorn، پیدا کردن تعداد کلمات کلیدی Long Tail و تحقیق کلمه کلیدی.

انتخاب کلمات کلیدی اصلی

کلمات کلیدی همان عباراتی هستند که کاربران در موتورهای جستجو مثل گوگل آن را جستجو یا به اصطلاح سرچ می کنند و در نتایج صفحاتی که مربوط به آن کلمه است را مشاهده می کنند. پس متوجه می شویم که انتخاب کلمه کلیدی موضوع بسیار مهمی در سئو سایت است و ما با این عبارات است که می توانیم در نتایج گوگل ظاهر شویم. تمام محتواهای ما نیز بر محور همین کلمات تولید می شوند. تیم سئو سایت دیجیتال مارکتینگ آرشیتا وب با ابزار ها و روش هایی که با تجربه و دانش چندین ساله به دست آمده است همواره بهترین کلمات کلیدی را در پروژه های سئو سایت خود انتخاب کرده است. در انتخاب کلمه کلیدی دو فاکتور را باید در نظر گرفت

سختی کلمات به معنای سخت بودن و طولانی بودن مسیری است که باید در فرآیند سئو سایت برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل طی کرد. هر چه رقبا در آن کلمه قوی تر باشند سختی کلمه یا Difficulty کلیدی بالاتر است. سختی معمولا عددی بین 1 تا 100 است.

 

میزان سرچ یک کلمه در طی یک ماه را سرچ ولوم می گویند. بدیهی است که هر چه یک کلمه میزان سرچ بالاتر و دیفیکالتی کمتر داشته باشد، آن کلمه برای ما مناسب تر است. البته ممکن است میزان سرچ کلمه با توجه به اتفاقات مختلفی تغییر کند. به عنوان مثال سرچ کلمه (خرید ماسک) قبل از دورن کرونا نزدیک به صفر بود اما امروزه بسیار بالا رفته است. در فرآیند سئوی سایت در شرکت دیجیتال مارکتینگ آرشیتا وب، ما کلمه کلیدی های مربوط به حوزه شما که این دو فاکتور را دارند را برای شما پیدا می کنیم.

طراحی لندینگ پیج ها

پس از اینکه استراتژی سئو سایت تعیین شد و کلمات کلیدی انتخاب شدند می بایست برای هر یک از آن صفحات یک صفحه فرود (لندینگ پیج) ایجاد کرد، طراحی کردن لندینگ پیج علاوه بر مهارت های دیزاین نیاز به دانش در زمینه سئو سایت و بهینه سازی سایت نیز دارد. یکی از موارد ضروری برای هر لندینگ پیج رعایت اصول سئو فنی (سئو تکنیکال) در آن است. رعایت اصول سئو فنی در طراحی لندینگ پیج باعث می شود سرعت صفحه بالاتر رود و صفحه بهینه باشد. بالا بودن سرعت صفحه علاوه بر اینکه برای کاربر خوشایند تر است، یکی از فاکتور های اصلی گوگل برای دادن رتبه به وب سایت ها است.

از دیگر مواردی که در طراحی لندینگ پیج اهمیت دارد اولویت بندی المان ها و ترتیب چیدن آنهاست؛ برای اینکه لندینگ پیج تجربه کاربری بهتری داشته باشد باید کاربر را زودتر به نتیجه مد نظرش برسانید. مثلا اگر کاربر کیورد “قیمت طراحی لوگو” و وارد لندینگ پیج سایت شما شده است مهم ترین چیز برای او اطلاع از قیمت است، پس باید سعی شود کاربر زودتر به نتیجه مطلوب مدنظر برسد.

مورد دیگری که در طراحی لندینگ پیج مهم است، توجه به هویت برند (ادبیات، رنگ سازمانی، فونت و…) است. در طراحی لندینگ پیج باید به این موضوع بسیار توجه شود و بین صفحه طراحی شده و برند شما این انسجام حس شود. ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ آرشیتا وب شهر همیشه سعی می کنیم طبق این سه مورد لندینگ پیج ها را طراحی کنیم.

یک ویدیو خوب می تواند تاثیر بسیار مثبتی روی اعتماد کاربران و افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری بگذارد و علاوه بر این برای گوگل در مورد سئو سایت ما هم یک فاکتور حائز اهمیت است.

سئو داخلی (on page)

در سئو سایت پس از اتمام طراحی لندینگ پیج ها، نوبت سئو داخلی می رسد. سئو داخلی مجموعه اقداماتی است که در داخل سایت اتفاق می افتند و تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت دارند. مهم ترین رکن سئو داخلی تولید محتوا است. همان طور که بارها شنیده ایم، محتوا پادشاه است. برای اینکه محتواهای شما تاثیر گذار بر روی سئو وب سایت شما باشند باید یک سری اصول و قواعد را برای تمامی آنها رعایت کنید. همان طور که می دانیم محتواها و مقالات براساس لانگ تیل هایی که درواقع همان کلمات کلیدی مقاله هستند منتشر می شود، پس باید در همان ابتدای کار تعداد زیادی long tail تحقیق شود و به طور منظم برای لانگ تیل ها مقاله منتشر شود. برای منظم بودن این کار بهتر یک تقویم انشارات را درست کنید و برای هر هفته با تاریخ منظم مقاله منتشر شود. این نکته را همیشه به یاد داشته باشید به هیج وجه و در هیچ شرایطی تاریخ انتشارات نباید بهم بخورد و همگی در تاریخ های معین منتشر شوند. لینک سازی داخلی یکی دیگر از فعالیت های مهم سئو داخلی سایت است. تعداد لینک ها و لینک های مرتبط  همگی موثر هستند

لینکسازی داخلی یعنی صفحات یک وب سایت را با کلماتی به صفحات دیگری از همان وب سایت لینک کنیم. لینکسازی داخلی اصول و قواعد خود را دارد و نیازمند داشتن استراتژی سئو است.

اسکیما گذاری یعنی نشانه دار کردن صفحات برای موتور های جستجو، اسکیما انواع مختلفی دارد. از رایج ترین آنها می توان به اسکیما Rate (ستاره) و اسکیما FAQ (سوالات متداول) اشاره کرد.

تگ عنوان در اصل همان تیتری است که برای هر نتیجه در صفحه نتایج موتور جستجو به کاربر نمایش داده می شود و متا دیسکریپشن هم همان توضیحات پایین آن است. عنوان و متا دیسکریپشن باید به طوری باشد که برای کاربر جذاب باشد و روی آن کلیک کند تا نرخ کلیک سایت (CTR) بالاتر رود

هر وب سایتی علاوه بر کلمات کلیدی اصلی، باید با نام برند خود در نتایج گوگل ظاهر شود تا کاربران بتوانند به آن راحت دسترسی پیدا کنند و مجبور نشوند تا آدرس سایت را دستی تایپ کنند. ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ آرشیتا وب علاوه بر کلمات کلیدی توافقی، سایت شما را با نام برندتان نیز سئو می کنیم.

نرخ پرش یا Bounce rate یک فاکتور منفی برای هر وب سایتی می باشد. نرخ پرش به این معناست که کاربر وارد صفحه ای از سایت شود و بدون اینکه هیچ کنشی انجام دهد از آن خارج شود، این فاکتور به صورت غیر مستقیم روی سئو سایت هم تاثیرگذار است ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ آرشیتا وب سعی می کنیم با انجام تکنیک ها و روش هایی نرخ پرش سایت را به حداقل برسانیم.

زامبی پیج ها صفحاتی هستند که محتوای ارزشمندی ندارند و محتوایی به آنها اضافه نمی شود، اگر تعداد این زامبی پیج ها زیاد باشد می تواند روی رتبه صفحات کل سایت تاثیر منفی بگذارد.

تگ ALT تصویر یا متن جایگزین تصویر یک ویژگی ای است که برای هر تصویر در سایت باید وجود داشته باشد. ALT تصویر زمانی کاربرد دارد که تصویری برای کاربرای بارگذاری نشود و به جای آن متن، جایگزین عکس شود. قرار دادن تگ ALT برای گوگل نیز اهمیت دارد و به “سئو سایت” کمک می کند.

بروزرسانی منظم و مداوم سایت باعث می شود که خزش ربات های موتور جستجوی گوگل روی سایت بیشتر شود و اصطلاحا بیشتر به سایت ما سر بزند. هر چقدر که خزش (crawl) ربات های گوگل روی وبسایت بیشتر باشد بهتر است و بالا بودن بودجه خزش سایت یک فاکتور مثبت به حساب می آید. علاوه بر این گوگل به محتوای بروز ارزش بیشتری قائل است.

نقشه سایت یا به اصطلاح سایت مپ در واقع فایلی با فرمت xml است که در آن آدرس تمامی صفحات سایت وجود دارد و موتور جستجو با بررسی این فایل می تواند صفحات شما را بهتر ایندکس کند

برای بهبود سرعت سایت باید موارد زیادی اجرا شوند و مواردی نیز در فاز ابتدایی پروژه یعنی در زمان طراحی سایت باید رعایت شوند. از یک تصویر گرفته تا منابع سرور می توانند روی سرعت یک سایت تاثیر گذار باشند

ابزار سرچ کنسول یکی از مهم ترین ابزارهایی است که یک سئو کار با آن سرو کار دارد. سرچ کنسول دیتا و اطلاعات مفیدی را در خصوص ورودی های ارگانیک سایت در اختیار ما می گذارد. یکی از قسمت های مهم این ابزار بخش Coverage آن است که ارور ها و ایرادات تکنیکالی را گزارش می کند، در خدمات سئو وب سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ آرشیتا وب کار نصب سرچ کنسول هم انجام می شود.

URL های سایت باید به گونه گذاشته شوند که باعث بروز مشکل نشوند. یعنی باید Post type های وب سایت به درستی تنظیم شوند که از طولانی شدن URL ها و بروز مشکلات دیگر جلوگیری شود

CSS ها و JavaScript ها از اصلی ترین کد های تشکیل دهنده وب سایت هستند و در بخش های زیادی از سایت این کدها وجود دارند، بهینه سازی و فشرده سازی این کد ها می تواند روی سرعت سایت بسیار تاثیر بگذارد. اجرای این کار نیازمند به دانش و تجربه بالایی است چون بروز خطا در این کار باعث می شود سایت به مشکلات زیادی بر بخورد

تصاویر یکی از اصلی ترین عواملی هستند که باعث می شوند سرعت یک صفحه کند باشد و سایت دیر لود شود، برای بهبود سرعت در سایت تصاویر باید بهینه و با حجم مناسب گذاشته شوند، البته باید کیفیت عکس را هم در نظر گرفت که خیلی پایین نیاید، ایده آل ترین حالت این است که عکس با کیفیت خوب و حجم کم در سایت باشد که برای انجام اینکار باید مواردی را اجرا کرد.